"Нурлат-информ" "Тукай моңнары" конкурсында җиңүчеләрне бүләкләде

2024 елның 27 апреле, шимбә

Нурлатта бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның туган көне уңаеннан «Татмедиа» АҖ филиалы игълан иткән «Тукай моңнары» («Тукаевские напевы») конкурсында җиңүчеләрне бүләкләделәр. Бүләкләү Нурлат гимназиясендә Туган тел көненә багышланган чара кысаларында узды.

Конкурска район мәктәпләре укучыларыннан һәм балалар мәгариф учреждениеләре тәрбияләнүчеләреннән 40ка якын эш килгән. Габдулла Тукайның талантлы балалар башкаруындагы шигырьләре сайтка язылучылар, «Нурлат-информ» социаль челтәрләре, шулай ук Нурлат телевидениесе тамашачылары арасында зур резонанс тапты. Яшь талантлар тәрбиячеләре һәм укытучылары җитәкчелегендә конкурска иҗади якын килделәр-алар Тукайның бөтен кешегә таныш шигырьләрен яхшы башкардылар, әсәрнең эчтәлегенә һәм мәгънәсенә, төрле телләрдә, милли костюмнарда чыгыш ясадылар.

Конкурста җиңүчеләр өч номинациядә билгеләнде. Бүләкләрне аларга баш мөхәррир-«ТАТМЕДИА» АҖ «Нурлат-информ» филиалы җитәкчесе Резеда Гиняева тапшырды. Җылы теләкләр белән ул аларга дипломнар, шулай ук кыйммәтле бүләкләр тапшырды.

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, «Нурлат-информ»да үсеп килүче буынның иҗади сәләтләрен үстерүгә, туган телләрне, традицияләрне, мәдәниятләрне саклауга юнәлдерелгән конкурслар даими үткәрелә. Бу көннәрдә яшь нурлатлылар «Җиңү сәгатен якынайтучылар турында» патриотик конкурска кушыла ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: