Нурлат районы Башлыгы төзелеш объектларында булды

2024 елның 7 мае, сишәмбе

Дамир Ишкинеев социаль билгеләнештәге биналарны төзү һәм капиталь ремонтлау барышы белән танышты.

Төзелеш эшләренең барышы белән танышу максатыннан киләчәктә Яңа Әмзә авылында төзелә торган «Заречный» җәйге балалар сәламәтләндерү лагеры беренче объект булды. 2 гектар мәйданда проект нигезендә җир эшләре алып барыла.

"Без объектны апрель аенда төзи башладык. Баганаларны тутыру һәм биналарга нигез салу өчен әзерлек эшләре үткәрәләр. План буенча безгә балалар өчен 4 йокы корпусы, персонал өчен 1 корпус, ашханә, мәдәният йорты төзергә кирәк, – дип сөйләде подрядчы оешманың генераль директоры Илшат Нуриәхмәтов. - Эш күләме зур булачак, лагерь 120 урынга исәпләнгән, корпуслардан тыш, чистарту корылмалары, корпусларда бәдрәфләр, беседкалар, спорт мәйданчыклары, асфальт һәм брусчаткадан тротуарлар төзү, яктырту, җылылык үткәрү, территорияне тиешле тәртипкә китерү, парклар төзү көтә.

"Быел җәй көне балаларны Заречныйда "Заречный" лагере ял итәргә кабул итәчәк, 4 сменада биредә 400гә якын бала ял итә алачак, – диде район яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге башлыгы Эльнара Азизова. - Октябрь-ноябрь айларына «Заречный» лагерен төзү тәмамланыр һәм киләсе җәйге сезонны балалар Яңа Әмзәдә барлык уңайлыклары булган заманча корпусларда үткәрерләр дип өметләнәбез».

Район Башлыгы Дамир Ишкинеев төзелеп килүче объектларны бик игътибар белән карады, белгечләрнең фикерләрен тыңлады, сорауларга җавап бирде.

50 елдан артык җәй көне балаларны ял итәргә кабул иткән «Заречный» балалар лагеры, кызганычка каршы, яңа заман таләпләренә җавап бирми, без еш кына контроль оешмаларның дәгъваларын ишетәбез. Шуңа күрә Татарстан Рәисе Рөстәм Нургали улы Миңнеханов карары белән балалар өчен уңайлы заманча лагерь төзи башладык. Яхшы старт бирелде, эш темплары объектны вакытында файдалануга тапшырырга мөмкинлек бирер дип уйлыйм, һәм яңа лагерь авыл һәм шәһәр балаларының яраткан ял итү урынына әверелер», – дип билгеләп үтте Дамир Азатович.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: