Нурлат районы Башлыгы Дамир Ишкинеев СВОда катнашучы хәрбиләр белән очрашты

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

Шартлар һәм дуслык атмосферасы түгәрәк өстәл артында ачык, эчкерсез сөйләшүгә этәргеч бирә. Сугышчылар бүгенге вәзгыять турында фикерләре белән уртаклаштылар, район башлыгының сорауларына турыдан-туры җавап бирделәр.  Һәрберсе мобилизацияләнгән һәм ел ярымнан артык үз алларына куелган хәрби бурычны үти.

"Минем сигезенче ротаның икенче взводында барлык егетләр-нурлатлылар", - дип сөйли Грозный чакырулы рота командиры. - Егетләр бик ышанычлы, лаеклы хезмәт итәләр, куелган бурычларны яхшы үтиләр. Җиңү белән кайтуыбызда шик юк.

Сөйләшү барышында егетләр дошман дроннары, кагыйдә буларак, камикадзе дроннары бик еш очуы, әмма безнең сугышчылар алардан сакланырга,  аларны якынлашканда бәреп төшерергә өйрәнүләре хакында сөйләделәр.

Дамир Азатович сугышчыларга уңышлы хезмәт итүләрен теләде.

"Үзегезне саклагыз. Оста, сакланып йөрегез, тормышыгызны юкка гына куркыныч астына куймагыз. Без сезне җиңү белән көтәбез, кирәк булса, сезгә һәм якыннарыгызга һәрвакыт ярдәм итәргә әзер», – диде ул.

Шәһәрнең һәм районның хәрби комиссары Заһир Абдуллин үзенең балалары-улы һәм кызы да СВО зонасында хезмәт итүләре һәм мобилизацияләнгән уллары, ирләре һәм әтиләре өчен ата-аналар һәм гаилә әгъзаларының борчылуларын аңлавын сөйләде.

"Сезгә аталарча әйтәм: сезнең төп бурычыгыз – үз гаиләләрегезгә исән-сау кайту. Сез гаиләгә дә, районга да кирәк. Сезнең һәрберегезне герой дип саныйм, Ватан мәнфәгатьләрен яклап, Сез безне яклыйсыз, без сезгә тыныч күгебез өчен рәхмәтле», – дип билгеләп үтте ул.

Очрашуда «Үзебезнекеләр өчен тегәбез» волонтерлар төркемен оештыручы Татьяна Ямугина, «Ватанны саклаучылар» фондының социаль координаторы Татьяна Әхмәтҗанова, район Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Ольга Медникова сугышчылар өчен үз маскировка челтәрләрен әзерләү һәм махсус хәрби операция уздырылу зонасына җибәрү мәсьәләләре буенча фикер алыштылар. Алар бүген бик кирәкле һәм позициягә якынлашкан дрон сугышчыларыннан ышанычлы саклану булып тора.

Иртәгә барлык 5 сугышчы да ялга кайткан машинада кире яуга китәчәк. Ял сиздермичә үткән, алда сугышчыларны 30 сәгатьлек сугышчан иптәшләре янына юл көтә.

Очрашуда катнашучылар аларга хәерле юл теләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: