Алмаз Әхмәтшин ЖБИның яңа предприятиесе планнары белән танышты

2023 елның 15 мае, дүшәмбе

Тиздән Нурлатта тимер-бетон эшләнмәләр җитештерү буенча предприятие тулы куәтенә эшли башлаячак.

Бүген Нурлат муниципаль районы Башлыгы Алмаз Әхмәтшин төзекләндерү эшләре барышы белән танышты. Ул район өчен яңа предприятиенең әһәмиятен билгеләде.

"Предприятие ремонт һәм төзелеш вакытында кирәкле продукция җитештерәчәк. Бигрәк тә тимер-бетон эшләнмәләр кечкенә партияләр белән кирәк булганда. Һәм ассортимент киңәйтеләчәк. Әлбәттә, эш урыннары да мөһим», - диде район Башлыгы.

Биредә тәүлегенә 300 куб бетон куәте белән бетон катнаштыргыч урнаштырылачак. Димәк, ул аны сәгать саен 60 Кубка кадәр җитештерәчәк. Бүгенге көндә ассортимент билгеләнгән, бу 18 төрдә булачак.

"Бирегә без 2022 ел ахырында предприятиене торгызу һәм Нурлат һәм якын-тирә районнар халкына хезмәт күрсәтү, шулай ук бетон әйберләр ясау максаты белән килдек. Хәзер монда фундамент блоклары, керамик һәм стена блоклары ясала. Предприятие июнь уртасыннан тулы куәтенә эшләргә тиеш. Бу вакытка без барлык төр хезмәтләрне тулысынча күрсәтү һәм предприятие эшен тулысынча оештыру өчен 80 кешене эшкә урнаштырачакбыз. Июнь башында мобиль бетон заводы килергә тиеш, аның астына котлован казылган, хәзер нигез әзерлибез, шулай ук җитештерүне оештыру өчен кирәкле станокларны көйләү бара», – диде «ОКПРОФ» предприятиесе башкарма директоры Алмаз Ибраһимов.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: