Бөек Ватан сугышында катнашкан нурлатлылар Җиңү көненә түләүләр алды

2024 елның 7 мае, сишәмбе

Татарстанның Бөек Ватан сугышы ветераннары Җиңүнең 79 еллыгына бер тапкыр бирелә торган түләүне алды.

Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге апрель аенда Җиңү көненә 194 Бөек Ватан сугышында катнашучыга ел саен түләнелә торган 10 мең сум күләмендә акча түләде. Аларның дүртесе-Нурлат районы ветераннары.

Бөек Ватан сугышында катнашкан татарстанлылар бер тапкыр бирелә торган түләүне апрель ае өчен пенсия белән бер үк вакытта алдылар.

"Владимир Путин йөкләмәсе нигезендә, 2019 елдан башлап, Россия Социаль фондының Татарстан Республикасы буенча Бүлеге ел саен Җиңү Көненә Бөек Ватан сугышында катнашучыларга һәм инвалидларга бер тапкыр бирелә торган түләүләр башкара. Мондый адреслы ярдәм ветераннар өчен генә түгел, безнең өчен дә мөһим һәм әһәмиятле. Ул илебез өчен авыр вакытларда батырлыклары һәм фидакарь хезмәтләре өчен якташларыбызга рәхмәт белдерергә һәм аларга беркем дә онытылмаган, бернәрсә дә онытылмаган дип әйтергә мөмкинлек бирә», – дип ассызыклады Татарстан Республикасы буенча СФР бүлекчәсе идарәчесе Эдуард Вафин.

Ветераннарга, аларның якыннарына яки вәкилләренә нинди дә булса гаризалар бирергә һәм Россия Социаль фондының республика бүлекчәсенең клиент хезмәтләренә мөрәҗәгать итәргә туры килмәде. Җиңүнең 79 еллыгына түләү татарстан ОСФРда булган мәгълүматлар нигезендә гаризасыз бирелә.

Фото "Нурлат-информ" архивыннан.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: