июль, 2018 ел

Чишмә авылында быел яңа су скважинасы төзеп сафка бастыру күздә тотыла.

Алар халыкның тормыш-көнкүрешен уңайлыкландыруга, тормыш шартларын яхшыртуга юнәлдерелгән.

Районның Сөләйманов Ә.И.” КФХсы һәм “Южная” агрофирмасы “2017 елда иң яхшы чөгендер игүче хуҗалык”   конкурсында җиңү яуладылар.

Нурлатка эшче визиты ксысаларында ТРда кеше хокуклары буенча уполномоченный Сәрия Сабурская 8 нурлатлыны кабул итәргә өлгерде.

Бүген “Әкият” балалар бакчасы базасында юл йөрү кагыйдәләрен белүгә муниципаль гаилә конкурсы узды.

Район җитәкчелеге Иске Чаллы халкыннан яңа наказлар кабул итте

Рәис Ганиев халык алдында Киекле авыл җирлеге башлыгы буларак беренче тапкыр хисап тотты.

Якшәмбе, 8 июль көнне Нурлатта "Уяв" XII Бөтенроссия чуваш милли мәдәнияте бәйрәме узачак.

Шул көннәрдә үткән гражданнар җыенында Богдашкино авыл җирлеге башлыгы Михаил Белов үзенең чыгышында үзара салымга аерым игътибар бирде.

Беренче очрашулар 4 июль көнне Богдашкино, Киекле, Иске Чаллы авыл җирлекләрендә үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: